Două dintre echipele de handbal juniori ale clubului au disputat, în acest weekend, primele meciuri oficiale din 2023, ambele jucând în deplasare, dar aproape de casă: la Mizil, juniorii 1, respectiv la Brazi, cu Academia Junior, formaţia de juniori 3.

Prima partidă a fost cea de la Mizil, de la ora 11:00, în care juniorii 1 de la CSM Ploieşti au cedat în faţa gazdelor de la CS Orăşenesc cu scorul de 46-33 (22-11). Pentru echipa noastră, au marcat: Al. Ilie (8 goluri), M. Sîrbu (7), D. Ioniţă (5), M. Ion Iliescu (4), D. Constantin (3), M. Sbîrnău (3), A. Muşoiu (2), T. Enescu (1) şi A. Grigore (1). Următoarea etapă, a 9-a, a juniorilor 1, în care CSM Ploieşti va juca pe teren propriu cu CSM Constanţa, este programată sâmbătă, 11 februarie.

De la ora 13:00, juniorii 3 (foto) au jucat, la Brazi, cu Academia Junior Ploieşti şi s-au impus cu 40-28 (21-9), ducând la 7 seria de victorii din acest sezon. Ramona Ştefan a folosit următorul lot de jucători: A. Pop, A. Manolache, Ş. Călin – G. Roşu (8 goluri), M. Duţă (6), R. Popescu (6), Fl. Muraşcu (4), Oct. Bucur (3), M. Costache (3), Şt. Răducanu (3), L. Constantin (2), Ed. Romee (2), D. Sîrbu (1), N. Milea (1), R. Zamfir (1) şi Al. Stoica. Echipa noastră joacă în etapa a 8-a, programată sâmbătă, 11 februarie, pe teren propriu cu CSU Piteşti.

Săptămâna viitoare, se va relua şi campionatul junioarelor 2, CSM Ploieşti urmând să susţină, sâmbătă, în Sala „Tel George Juniori”, de la ora 13:00, derbiul Seriei D, cu CSM Corona Braşov.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.