“Haita Lupilor” sub comanda tehnicianului Mehmet Topal a învins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Rapid București, într-un meci contând pentru etapa a treia a Superligii.

Unicul gol al meciului a fost marcat de kosovarul Albin Berisha, minutul 31, după centrarea pe jos a lui Sergiu Hanca, din flancul drept.

Gicu Grozav a mai marcat un gol în minutele suplimentare de joc, dar acesta a fost invalidat pe motiv de offside.

Giuleştenii au terminat meciul în 10 oameni, după ce Gojkovic a fost eliminat în minutul 87, după un cot sângeros în faţa lui Tommy Jyry.

Petrolul Ploieşti acumulează 4 puncte în clasamentul Superligii și urcă pe locul 9, în timp ce Rapid Bucureşti rămâne fără victorie şi cu doar 2 puncte, pe locul 12.

Echipele de start:

Petrolul Ploiești:

Zima – Veiga, Papp, Huja, Țicu – T. Keita, Jyry – D. Radu, Hanca, Grozav – Berisha
Rezerve: Eșanu, Bălbărău, Stănică, Tolea, Bratu, Boțogan, Mateiu, Dumitriu, Rădulescu, D. Ilie, Tudorie
Antrenor: Mehmet Topal

Rapid:

Aioani – Braun, Blazek, Iacob, Ignat – Micovschi, Gojkovic, Kait, Petrila – Jambor, Burmaz
Rezerve: Ungureanu, Manea, Bădescu, Săpunaru, Borza, R. Pop, Oaidă, El Sawy, Hasani, Papeau, G. Gheorghe
Antrenor: Neil Lennon

Cartonașe galbene: Eșanu (89), Hanca (90+2).
Cartonaș roșu: Gojkovic (88).
Au arbitrat: Andrei Florin Chivulete – Sebastian Eugen Gheorghe și Andrei Gabriel Constantinescu.
Rezervă: Ionuț Coza.
Arbitru VAR: Radu Petrescu.

Peste 10000 de suporterii ploieșteni au umplut tribunele, creând un spectacol deosebit. Fanii Petrolulului au pregătit două coregrafii speciale, finalul meciului a adus o mare bucurie pe “Ilie Oană”

Sursă foto – FC Petrolul

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.